Енергоефективність

Загальні відомості про енергоефективність.

    Енергоефективність передбачає використання виробництвами або системами менше енергоресурсів для досягнення показників продуктивності або навіть їх поліпшення в порівнянні із звичайними виробництвами і системами. Ефективне використання енергії призводить до її економії, скорочення виплат по рахунках за комунальні послуги, і захист навколишнього середовища як наслідок зменшення споживання енергоресурсів та скорочення викидів парникових газів.       Ефективне використання енергоресурсів є найбільш важливим і економічно доцільним, але в той же час, найменш використовуваних і найменш зрозумілим способом підвищення прибутковості підприємства. Енергоефективність означає робити більше при менших витратах енергії, незалежно ким було дано визначення поняття - інженерами, фінансистами, власниками або політиками. Насправді, тема переваг підвищення енергоефективності не нова. Безліч міжнародних проектів, спонсорованих Європейською Комісією, Програмами Tacis, Thermie, USAID та іншими організаціями, починаючи з 90-х, зробили енергоефективність впізнаваним терміном. Багато хто вже знають і розглядають енергоефективність, економію енергоресурсів і скорочення викидів, як очевидне умова конкурентоспроможності компаній і наявності доступного і чистого джерела енергозабезпечення в майбутньому. Сьогодні практично загальновідомо, що підвищення енергоефективності дозволяє країнам долати тиск, який чинить на них, надає залежність від енергоресурсів, вирішувати питання ненадійності енергопостачань, нерівності, високих цін і рахунків за енергоресурси, а також екологічної шкоди та шкоди здоров'ю. Власники підприємств і менеджери також розуміють, що енергоефективність – це ключ до конкурентоспроможності компанії на відкритому ринку.

У Миколаєві питання енергоефективності курирує створений в 2016 році «Департамент енергетики, енергозбереження та впровадження інноваційних технологій» під керівництвом заступника міського голови з енергоефективності Омельчука Олександра Андрійовіча.


Приймальня: тел. (0512) 37-01-41
E-mail: zam_omelchuk@mkrada.gov.ua

Розклад роботи:

ПН
8.30 - 17.00
ВТ
8.30 - 17.00
СР
8.30 - 17.00
ЧТ
8.30 - 17.00
ПТ
8.30 - 17.00
СБ
вихідний
НД
вихідний
обідня перерва (12:30 - 13:00)

Графік особістом прийому громадян:

1-а п'ятниця місяця
10:00 - 12:30

Навіщо підвищувати енергоефективність?

   Енергозбереження в промисловому секторі економіки означає отримання того ж економічного результату, але з найменшими витратами енергії, або одержання більш високих результатів, витрачаючи таку ж кількість енергії, як і раніше, або витрачаючи меншу кількість енергії на одиницю виробленої продукції. Це означає скорочення споживання енергії і, в теж час, економію грошових коштів. Більшість країн СНД є дуже енергоємними. Наприклад,в Україні та Росії (а також в інших країнах) питоме споживання енергії вище, ніж у країнах ЄС приблизно в 3 рази, що означає, що ці країни споживають на одиницю ВВП в 3 рази більше енергоносіїв. З одного боку, це викликано тим, що існує певна структура економіки країни - економіка слабо диверсифікованою і, головним чином, сфокусована на інтенсивного видобутку енергії та відповідної переробної промисловості. З іншого боку, існує величезна потреба в модернізації обладнання майже у всіх секторах економіки. Застаріле обладнання і старі технології є одним з джерел втрат електроенергії.

 

Навіщо інвестувати в енергоефективність?

   Інвестування у сталий розвиток енергетики є стратегічним підходом для забезпечення конкурентоспроможності в довгостроковій перспективі. Зазвичай інвестицій у підвищення енергоефективності покриваються в значній частині за рахунок економії енергії, мають короткі терміни окупності та вигідні норми рентабельності. Загальний підхід щодо поліпшення енергоефективності Впровадження заходів з підвищення енергоефективності може бути виконано власними силами або підрядниками. Взявши на приклад промисловий майданчик, давайте тепер пройдемо через кроки з розвитку плану дій енергетичної ефективності http://www.ensaven.ru/obschie-svedeniya-ob-nergo-ffektivnosti

Заходи заощадження ресурсів споживачами:

Усі заходи, які може здійснити громадянин для покращення власного побуту за нових умов, можна розділити на чотири напрями:

 1. Заощадження ресурсів: води, газу, тепла тощо. Для цього потрібно просто відкоригувати побутові звички та здійснити прості заходи, наприклад, налагодити крани та встановити тепловідбивні екрани за радіаторами.

 2. Утеплення приміщення. Наприклад, заміна чи заклеювання вікон, проведення теплоізоляції даху, модернізація системи вентиляції тощо.

 3. Встановлення приладів обліку. Це дозволить платити лише за спожиті ресурси.

 4. Перехід на більш сучасні, енергозберігаючі та альтернативні джерела енергії та системи комунікацій. Наприклад, заміна газового котла твердопаливним за допомогою програми державного кредитування, і встановлення вітрогенераторів.

Заощаджуємо гарячу воду

 1. Закривати воду, якщо не користуєтеся водою тут і зараз. Немає нічого складного в тому, щоб закрити кран під час гоління, чищення зубів, зняття шкірки з овочів і фруктів. Якщо простіше не думати про це – варто встановити електронний змішувач. Тоді вода литиметься лише тоді, коли хтось підноситимете руки або посуд.

 2. Ощадливіше користуватися змішувачем у вигляді ручки, ніж стандартними двома кранами. Можна встановити комфортну температуру, вмикати та вимикати кран одним рухом, а не крутити крани щоразу, марно витрачаючи воду та гаючи час.

 3. Необхідно стежити за станом сантехніки та вчасно ремонтувати її. З крану, що протікає, щомісяця виливаються сотні та тисячі літрів води. Це дорівнює кільком ваннам.

 4. Якщо в будинку центральне водопостачання, то варто встановити лічильники на воду, як гарячу, так і холодну. Інакше людина сплачуватиме з власної кишені за кожен прорив на трасі або за сусіда, який не відремонтував свій кран.

 5. Приймати душ економніше, ніж ванну. Через насадки, які розпилюють воду, витратиться у кілька разів менше води.

 6. Для заощадження води під час миття посуду варто встановити подвійну раковину. Тоді можна мити посуд в одній частині, а полоскати – в іншій.

 7. Не рекомендується розморожувати продукти – м’ясо, рибу - під струменем. Це не лише марне витрачання води та тепла, але й знищення корисних речовин продуктів.

 8. Слід використовувати побутові прилади, які заощаджують працю, час та ресурси. Наприклад, автоматичні пральні машини, посудомийні машини тощо.

 9. Необхідно перекривати вентиль для води, якщо приміщення залишають на кілька днів.

Заощаджуємо електроенергію

 1. Вимикати світло, якщо ніхто не знаходиться у кімнаті.

 2. Використовувати енергоефективні лампочки. Варто встановити світлодіодні (LED) енергозберігаючі лампочки, які не містять шкідливих речовин.

 3. Датчики руху – можливість заощаджувати електроенергію, коли вона не потрібна. У багатоквартирних будинках їх варто встановити у коридорах, під’їзді, на сходах та інших місцях спільного користування. У приватному будинку – біля дверей та на подвір’ї.

 4. Енергозберігаючі побутові прилади мають маркування «А» чи «А+». Холодильник такого класу споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В».

 5. Режим очікування для комп’ютера доречний, якщо залишати його на кілька хвилин, а не на всю ніч. Слід вимикати пристрої, якими ніхто не користується. А ще краще – вимикати взагалі штекер з розетки. Це не лише дозволить заощадити електроенергію, але й вбереже пристрої від впливу можливих перепадів електроенергії. Можна також встановити автоматичні вимикачі.

 6. Не можна залишати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора.

 7. Холодильник та морозильник варто тримати в чистоті, без льоду та снігу, регулярно розморожуйте ці прилади. Треба стежити за тим, щоб дверцята були щільно закритими.

 8. Охолоджуйте їжу перед тим, як поставити її в холодильник. По-перше, гаряча каструля змусить холодильник працювати інтенсивніше, а по-друге, вона нагріє інші продукти, і вони можуть зіпсуватися.

 9. Оптимальна температура в холодильнику – від нуля до п’яти градусів тепла. Регулюйте її відповідно до температури на кухні та кількості продуктів.

 10. Прості побутові речі часто зберігають значну кількість газу та електроенергії. Наприклад, холодильник повинен розташовуватися подалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї та прямих сонячних променів, а сучасні пристрої для приготування їжі, наприклад, мультиварки, дають змогу готувати 2-3 страви одночасно , що зберігає як газ, так і електроенергію.

 11. Використовуйте НВЧ-печі, МХ-печі та індукційні плити – вони працюють швидко та економічно.

 

 

 

Заощаджуємо тепло і газ

 1. Тепловий лічильник в квартирі, що підключена до центрального опалення, дає змогу відслідкувати скільки тепла ви отримали та платити тільки за цю кількість.

 2. Термостатичний вентиль на радіатор дозволить контролювати температуру в будинку, квартирі чи окремій кімнаті. 

 3. Розмір опалювального приладу повинен відповідати розміру приміщення, що отоплюється і його слід вимикати, якщо нікого немає в будинку.

 4. Опалювальні прилади та радіатори будуть більш ефективними, якщо їх не затуляти меблями, важкими шторами, одягом чи декоративними панелями.

 5. Система “тепла підлога” – спосіб підвести тепло саме туди, де воно найбільше потрібно. Наприклад, під робочий стіл або на ділянку підлоги, де ходять мешканці.

 6. Перед початком кожного опалювального сезону слід перевіряти систему. Варто усунути повітряні пробки, відремонтувати місця можливого протікання, звертаючи особливу увагу на місця з’єднань частин системи. Це дозволить уникнути проривів  під час експлуатації системи у холодний період.

 7. Газову колонку або бойлер, які відпрацювали 15-20 років, варто замінити, бо з часом ці пристрої втрачають ефективність.

 8. Більша частина тепла з будинку втрачається трьома шляхами: через двері та вікна, через дах та через зовнішні стіни.

 9. Відповідно, їх слід утеплювати. Найбільш доступний варіант, який може обрати кожен - утеплити вікна поролоновими смужками, підтягнути дверні петлі та додатково оббити самі двері, задути монтажною піною місця виходу та входу труб з оселі.

 10. Вікна з подвійним або потрійним заскленням у кілька разів зменшують втрати тепла.

 11. Необхідно підвищити теплоізоляцію вхідних дверей, звертаючи увагу на низ, верх та бічні стики між дверима і стіною.

 12. Щільні штори допомагають утримувати тепло в оселі, але заважають надходженню тепла з радіаторів.

 13. Товстий килим знижує тепловитрати, які йдуть через підлогу.

 14. Модернізація системи вентиляції, а саме рекуперація тепла, – це реальний спосіб економії.

Зменшення втрат тепла шляхом утеплення

   Утеплення огороджувальних конструкцій. Огороджувальні конструкції – це стіни, фундаменти, стелі, горища, підвали тощо. Використовуйте для їхнього утеплення такі матеріали, як пінополістирол, екструзійний пінополістирол, мінераловатні плити, базальтові плити, енергозберігаючі фарби. Непоганий варіант – спеціальні кількашарові системи утеплення.

   Утеплення конструкцій, які відкриваються. Це вікна, кватирки, двері, балкони. Встановлюйте двокамерні склопакети у вікна та на балконах. Коли будете замінювати вхідні двері, підганяйте їх за розміром та утеплюйте усі стики. Старі двері можна використати як додаткові (подвійні двері), якщо це конструктивно можливо.

   Встановлення індивідуальних (модульних) теплових пунктів з регулюванням кількості теплоносія, який подається. Після якісних утеплювальних робіт може виявитися, що вам просто не потрібна та кількість тепла, яку постачає централізована мережа. І тому ви знову будете випускати тепло назовні, але тепер не через протяги, а через відкриті вікна. Цю проблему допоможе вирішити встановлення термостатичного вентиля на радіатор, який дозволить контролювати температуру в будинку, квартирі або окремій кімнаті Як його поставити ­– читайте у відповідному розділі. http://saee.gov.ua/uk/consumers/energozberezhenya-v-pobuti

Новини енергоефективної Миколаївщини

Канадські інвестори зацікавилися миколаївською сферою енергозбереження.

June 13, 2018

У Миколаївській міській раді відбулася зустріч заступника міського голови з питань енергоефективності Олександра Омельчука, директора департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій В`ячеслава Булаха з представником Укрбудінвестбанку та канадськими інвесторами.

Інвесторів цікавив стан міста у сфері енергетики, енергозбереження, а також стан миколаївських портів та доріг.

Як розповів Олександр Омельчук, у Миколаєві плануються створення Індустріального парку «Енергія», що стане інструментом стимулювання промислового виробництва, залучення інвестицій, збільшення зайнятості населення, вирівнювання економічного розвитку регіонів.

«Ідея індустріальних парків — досить перспективна та економічно вигідна як для підприємств, так і для розвитку міста. Учасники отримують оптимізацію матеріальних, фінансових і трудових витрат, а держава та місцеві громади – створення нових робочих місць, активізацію господарської діяльності та забезпечення соціально-економічного розвитку відповідних територій», — повідомив віце-мер.

Окрім того, Олександр Омельчук розповів, що Миколаїв зацікавлений в залученні інвестицій у сферу енергомодернізації як бюджетних установ, так і житлової сфери.

«Зараз для нас актуальна сфера енергозбереження. Департамент енергетики вдало показав себе на всеукраїнській арені, ставши одним із лідерів з енергосервісних контрактів. Ми прагнемо залучати не лише українські, але й закордонні кошти у це сферу і будемо раді розвивати співробітництво у цьому напрямку», — повідомив заступник Миколаївського міського голови.

Директор департаменту  енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій В`ячеслав Булах підкреслив, що залучення інвестицій з Канади дасть змогу зекономити кошти міського бюджету.

Учасники зустрічі домовились про співробітництво з канадськими інвесторами, пообіцявши підготувати пропозиції у галузі енергозбереження.

Департамент енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради

Миколаївщина має потужний вітропотенціал: в області триває будівництво вітряного парку «Причорноморський»

June 13, 2018

У середу, 13 червня, в рамках робочого візиту в Березанський район, голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко відвідав будівництво вітряного парку «Причорноморський» (с. Тузли). Про це повідомляє прес-служба ОДА.

За період існування Тузловському ВЕС було згенеровано близько 224 000 МВт год електроенергії. Дана генерація забезпечила потреби близько 64 тисяч домогосподарств Березанського району.

До бюджету Тузловському сільської ради сплачується податок на землю (понад 200 тис грн) та податок на доходи фізичних осіб (близько 169 тис грн).

«Миколаївська область має потужний вітропотенціал в країні. І ми дякуємо підприємцям, нашим інвесторам, які розвивають альтернативну енергетику на півдні України. Крім того, у нас є закон - підтриманий і підписаний Президентом України Петром Порошенко - про забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії. Обласна влада підтримує і готова стимулювати розвиток альтернативної електроенергетики, адже за нею майбутнє », - зазначив Олексій Савченко.

Ми приєдналися до програми «Теплий дім» та отримаємо 80% компенсації », - голова правління ОСББ« Північний-5 »

June 06, 2018

Директор департаменту енергетики, енергозбереження та впровадження інноваційних технологій В'ячеслав Булах разом з директором Центру енергоефективності м.Миколаєва Юрієм Гусаковим перевірили хід виконання енергомодернізаціонних робіт по утепленню багатоквартирного будинку ОСББ «Північний-5», розташованого за адресою: вулиця Архітектора Старова, 14.

Про це повідомляє прес-служба департаменту.

Як повідомив В'ячеслав Булах, департамент енергетики, енергозбереження та впровадження інноваційних технологій розробив порядок утеплення багатоквартирних будинків і виніс його на розгляд міськвиконкому. З метою поліпшення теплотехнічних показників будівель існуючого житлового фонду, економії енергоресурсів і поліпшення естетичного вигляду фасадів житлових будинків 27 вересня 2017 виконком Миколаївської міської ради затвердив Правила термічної модернізації (утеплення) фасадів багатоквартирних будинків на території міста Миколаєва.

За першу половину 2018 роки вже 13 ОСББ енергомодернізіровалі свої будинки!

June 05, 2018

У Миколаєві за 2017 рік за програмою Миколаївської міської ради «Теплий Миколаїв» було утеплено 12 будинків, а в першій половині 2018 роки вже 13 будинків.

Про це повідомив віце-мер Миколаєва Олександр Омельчук.

- Завдяки прийнятій депутатами міськради програмою «Теплий Миколаїв», за 2017 рік - 12 ОСББ, а за першу половину 2018 роки вже 13 ОСББ енергомодернізіровалі свої будинки, отримавши на це фінансування, передбачене програмою, - сказав Олександр Омельчук.

Він зазначив, що завдяки програмі 26 шкіл і дитячих садів міста енергомодернізіруются за механізмом ЕСКО.

- Також завдяки програмі 26 шкіл і дитячих садів міста енергомодернізіруются за механізмом ЕСКО. А це понад 15 млн залучених позабюджетних коштів. В даний момент ведуться роботи з комплексної енергомодернізації школи 60, 25, д / с 139, дитячої музичної школи № 5. Департамент працює тільки 1 рік. І це тільки початок, - підкреслив Олександр Омельчук.

Раніше повідомлялося, що Департамент енергетики, енергозбереження та впровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради під керівництвом заступника Миколаївського міського голови Олександра Омельчука був створений, тому що інші департаменти не змогли впоратися з питаннями енергоефективності та енергозбереження в Миколаєві.

Радник голови Держенергоефективності розповість миколаївцям про новий механізм фінансування проектів ОСББ - ЕСКО-житло!

May 29, 2018

У Миколаєві планується виступ радника голови Держенергоефективності, директора ТОВ «КіевЕСКО» Олексія Корчміта.​

 Механізм фінансування проектів ОСББ - ЕСКО-житло вже діє в Києві, але, завдяки зусиллям Департаменту енергетики, енергозбереження та впровадження інноваційних технологій і КУ «Центр енергоефективності Миколаєва», наше місто стане першим, в якому представлять механізм.
Існуючі інструменти залучення коштів, зокрема, ремонтний фонд або кредити фінансових установ неефективні і затратні. 
Держенергоефективності пропонує механізм, який отримав умовну назву «соціальна розстрочка утеплення».

1 / 14

Please reload

Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради

53-77-11 приймальня

Адреса: вул. Адмірала Макарова 7,

Миколаїв, Миколаївська, 54000

Графік роботи

Понеділок         

Вівторок            

Середа                  8:30 - 17:00    

Четвер             

П"ятниця         

Субота         

Неділя                      Вихідні           

Обідня перерва з 12.30 до 13.00

© 2018 Department of housing and communal services Nikolaev

УВАГА! екстрені служби за телефонами:

101;  102;    103;   104