Що таке ОСББ ?

                                 Житлова сфера – це найважливіша складова всього міського господарства, від стану якої значною мірою залежить соціальна і політична ситуація як у місті, так і у державі.

    Український уряд визнає великі недоліки будинків, в яких живе більшість громадян. Більшість мешканців все ще сподівається, що держава, міська влада все-таки винайде кошти для проведення капітального ремонту їх будинків. Змінився час. Змінилася структура власності в житловому фонді. Неможливо, яке б не було бажання, зберігати стару систему управління будинками.

Так, 1 липня 2015 року набув чинності Закон України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, який регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов’язані з реалізацією прав та виконанням обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління.

   Відповідно до Закону власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку та зобовʼязані забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку та забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку;

   Управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю, який здійснює управління на підставі договору або всі функції - об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку.  До повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком.

   Так що ж таке об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) і які в нього цілі?

Відповідно до Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирних будинків", об'єднання   створюється  для  забезпечення  і  захисту  прав співвласників  та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання спільного майна,   забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

   Об'єднання є юридичною особою,  яка створюється відповідно до закону,  має печатку із  своїм  найменуванням та інші необхідні реквізити, а також розрахункові рахунки в установах банку.

   В  одному багатоквартирному будинку може бути створено тільки одне об’єднання. Власники квартир та нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних    будинках, об’єднаних спільною прибудинковою  територією,  елементами  благоустрою,  обладнанням, інженерною інфраструктурою, можуть створити одне об’єднання.

   Господарче забезпечення діяльності об’єднання може здійснюватися власними силами об’єднання (шляхом самозабезпечення) або шляхом залучення на договірних засадах   суб’єктів господарювання.

   Об'єднання є  неприбутковою  організацією  і  не  має на меті одержання прибутку для його розподілу між співвласниками.

Вищим органом управління ОСББ є Загальні збори співвласників. На них обираються Правління, яке здійснює поточне управління справами об’єднання і ревізійна комісія або ревізор об'єднання. Співвласники самостійно приймають рішення щодо форми управління будинком і встановлюють розмір платежів для забезпечення його експлуатації. Управління будинком може здійснюватись безпосередньо об’єднанням або іншою юридичною особою, якій ОСББ делегує функції управителя, відповідно до договору між ними.

ОСББ у Миколаєві

   Перші  об’єднання співвласників з’явились в нашому місті в середині 90-х років. З 1996р. по 2000р. пройшла перереєстрація біля 100 будинків житлово-будівельних кооперативів в об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Кілька десятків будинків вирішили „піти у власне плавання” і відмовитись від послуг ЖЕКів. До речі, міська влада надає таким об’єднанням всебічну підтримку.

   З моменту введення в дію закону України «Про здійснення права власності у багатоквартирних будинках» мешканці будинків городяни активно цікавляться процесом створення ОСББ та тим, як необхідно обслуговувати будинки, на яких засадах. Мешканці готові скористатися можливістю проведення капітальних ремонтів у своїх будинках на умовах співфінансування з міським бюджетом та інше.

   Фахівці департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради ( вул. Адм.Макарова, 7, каб.32, тел. 53-77-05), Асоціацією ОСББ м. Миколаєва (тел. 72-05-40), щоденно проводять роз’яснювальну роботу з активними та зацікавленими мешканцями будинків з питань переваги створення ОСББ, порядку проведення установчих зборів та подальшої діяльності об’єднань.

   В департаменті ЖКГ ММР організовано проведення семінарів щопʼятниці з 17-00 з питань створення і реєстрації ОСББ. Ці семінари для тих, хто вирішує – створювати чи ні обʼєднання у своєму будинку, а також для тих хто хоче познайомитись з практичними рекомендаціями щодо створення ОСББ.

   Щочетверга з 16-00 проводяться тематичні семінари, які розраховані на керівників створених ОСББ на теми: «Органи управління ОСББ», «Приймання будинку в управління ОСББ», «Підготовка кошторису утримання і затвердження розміру внесків ОСББ», «Трудові відносини в ОСББ». Уточнити інформацію по вказаним семінарам можна по телефону 53-77-05 (в робочі дні з 9-00 до 16-00, обідня перерва з 12-30 до 13-00).

   Станом на 01.01.2017 у місті зареєстровано 544 ОСББ у 601 будинках (загальна площа будинків складає 2 334,85 тис.м2), в тому числі 285 обʼєднань створено у 339 будинках комунальної власності міста.  З початку року в місті створено 243 ОСББ у 291 будинку, ­­­скликано 143 комісії з передачі будинків на баланс об’єднань, 159 будинків (119 ОСББ) комунальної власності міста перейшли на самостійне обслуговування.

   На початку 2006 року декілька об’єднань вирішили об’єднатись задля вирішення спільних питань, координації своєї діяльності і обміну досвідом. Ними була створена Асоціація об'єднань співвласників багатоквартирних будинків міста Миколаєва (голова правління асоціації – Ніколайчук Володимир Сергійович, контактний тел.(063) 455-97-75). Основною метою діяльності Асоціації є представлення спільних інтересів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків міста Миколаєва, обмін досвідом, задоволення та захист законних соціальних, економічних, творчих та інших інтересів членів Асоціації. Членом Асоціації може стати будь - яке ОСББ міста.

Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради

53-77-11 приймальня

Адреса: вул. Адмірала Макарова 7,

Миколаїв, Миколаївська, 54000

Графік роботи

Понеділок         

Вівторок            

Середа                  8:30 - 17:00    

Четвер             

П"ятниця         

Субота         

Неділя                      Вихідні           

Обідня перерва з 12.30 до 13.00

© 2018 Department of housing and communal services Nikolaev

УВАГА! екстрені служби за телефонами:

101;  102;    103;   104